"אמא, אנחנו שחררנו ארבעה חטופים!": הסיפור המפעים של ילדי 'קרן ההסעות' מבאר שבע ששמרו שבת לראשונה בחייהם

ארבע כיתות תלמידי קירוב מבה"ס 'שובו' בבאר שבע השתתפו ב'שבת מחנה', במטרה לשמור את השבת הראשונה בחייהם * במהלך השבת המרוממת הם קיימו סדר לימוד בבוקר המורה התרגש: "מי יודע איזה רעש עשיתם בשמים עכשיו" * במוצאי שבת הם נדהמו לגלות שמבצע חילוץ החטופים התרחש בדיוק בזמן הלימוד, ביניהם שוחררה תושבת העיר באר שבע

שבת היא מלזעוק: עם היוודע הבשורה המרנינה בצאת השבת, על שחרורם של ארבעה חטופים מלב מלתעות עזה, פשטה שמחה עצומה מהולה בהתפעלות רבה בקרב תלמידי 'קרן ההסעות' הלומדי בבית הספר התורני 'שובו' בבאר שבע. הם התקשו להאמין, כיצד הדברים שנאמרו להם ע"י הצוות החינוכי התגשמו מול עיניהם.

מדובר בקבוצה של 30 תלמידים מארבע כיתות של בית הספר 'שובו' בבאר שבע, הבאים מבתים שאינם שומרי תו"מ, וזוכים לחינוך תורני בזכות "קרן ההסעות". השבת האחרונה פרשת 'במדבר' נקבעה כ'שבת מחנה' שבה יזכו תלמידים אלו לשמור שבת לראשונה בחייהם.

"לפני כניסת השבת כינסנו את התלמידים ודברנו על מעלתה וכוחה של השבת", סיפר אחד הפעילים, "בשבילי הייתה זו התרגשות מיוחדת לראות ילדים עם אומץ רוח כזה, המוכנים לשמור את השבת במלואה, לראשונה בחייהם".

במהלך הכינוס הראו הפעילים לתלמידים מצגת מיוחדת המתעדת את הניצולים בטבח שמחת תורה בזכות שמירת השבת. בתום הכינוס, התלמידים הנרגשים הרימו טלפון להורים, הודו להם וברכו אותם ב"שבת שלום". מיד לאחר השיחה, כל התלמידים הניחו את הטלפון במגש מיוחד וקבלו שי מיוחד של שבת.

השבת עצמה התנהלה באווירה מרוממת ועילאית, כאשר חלק מהתלמידים אף יצאו יחד עם המורים להתפלל את תפילות השבת בבית כנסת סמוך. בשבת בבוקר יצאו התלמידים לסדר לימוד מיוחד על חג השבועות, שהחל מהשעה 11:00 והסתיים בשעה 11:30. בתום הלימוד, קם אחד המורים ואמר לתלמידים בהתפעלות: "אין ספק לי שהלימוד שלמדתם כעת עשה רעש גדול בשמים, ואין לדעת כמה חיי חיילים ניצלו בזכותכם, כמה חטופים אולי יחזרו בחיים בזכותכם".

עם צאת השבת, פשטה במהירות הידיעה המשמחת על שחרורם של ארבעת החטופים בסיעתא דשמיא, ביניהם נועה ארגמני, תושבת העיר באר שבע. כשהחלו להתבהר הפרטים, מיד הבחינו הילדים בסמיכות השעות. מבצע השחרור הנועז התקיים בדיוק בשעת הלימוד שלהם. מרגש היה לשמוע את התלמידים צועקים להורים בטלפון: "אמא, אנחנו שחררנו ארבעה חטופים!"

הנה כי כן, ארבע כיתות שמרו שבת – ארבעה חטופים ניצלו.

יצוין, כי הסיפור המפעים הביא תלמידים רבים ממשתתפי השבת להכריז כי הם מקבלים עליהם מעתה והלאה שמירת שבת כהלכתה. "התרגשתי מאד", סיפר דניאל בן ה-13 שהשתתף בשבת, "זו פעם ראשונה ששמרתי שבת והרגשתי שזה עזר לשחרור של חטופה מהעיר שלי, בדיוק כמו שהרב אמר. מעתה אני לוקח על עצמי שמירת שבת באופן קבוע".