פעילי קרן ההסעות מוכיחים גם בימים אלו שהקשר האישי אותו הם מטפחים כל העת עם ילדי הקרן נושא פירות - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

פעילי קרן ההסעות מוכיחים גם בימים אלו שהקשר האישי אותו הם מטפחים כל העת עם ילדי הקרן נושא פירות

פעילי קרן ההסעות מוכיחים גם בימים אלו שהקשר האישי אותו הם מטפחים כל העת עם ילדי הקרן נושא פירות

"הקשר העמוק עם פעילי קרן ההסעות גרם לי לעזוב את הישיבה התיכונית"

פעילי קרן ההסעות מוכיחים גם בימים אלו שהקשר האישי אותו הם מטפחים כל העת עם ילדי הקרן נושא פירות. הקשר האישי שנרקם במשך שנות בית הספר ובמיוחד בכיתות הבוגרות, בין הפעילים המסורים הפזורים מצפון הארץ לדרומה הוא אשר גורם לילדים שבאים בדר"כ מבתים מסורתיים ולעיתים אף מבתים חילוניים לגמרי, להפוך לנערי חמד, בלבוש ישיבתי מלא, השתולים בחצרות בית ה' בישיבות הקדושות ברחבי הארץ.

אחד מפעילי הקרן שידיו רב לו ברישום לישיבות הקדושות סיפר לאחרונה על מקרה מדהים שהוכיח כיצד הקשר הזה הציל נפש מישראל והשיב אותה אל חיק התורה. "הסיפור שלנו מתחיל עוד לפני כמה שנים אצל אחד הילדים שלמד באחד מבית הספר של הקירוב במרכז הארץ", מספר הפעיל. "כאשר הוא היה בכיתה ח' ניסינו מאוד לשכנע אותו שימשיך ללמוד בישיבה קדושה אולם למרבה הצער הוא עצמו לא היה בשל לכך וגם המשפחה עצמה הערימה קשיים. הילד עצמו המשיך לישיבה תיכונית אולם היה שומר איתנו על קשר. אנחנו לא החמצנו לו פנים. אדרבה, היינו מתעניינים תמיד בשלומו בלימודיו ובהצלחתו".

"ביום מן הימים לאחר שהילד כבר היה בסוף כיתה י' בישיבה התיכונית קבלנו ממנו טלפון בו הוא מספר בדמעות שסבו האהוב נפטר. מדובר בילד שראה בסבו דמות אב והיה קשור אליו מאוד. אפשר ממש לומר שהוא ישב שבעה על הסב שהיה לו כאב. בימי השבעה הגענו אליו כמה פעמים לנחמו, ואף לקחנו אותו אל מחוץ לבית האבלים כדי להרגיע את נפשו הסוערת. בתקופה זו התהדק מאוד הקשר בין הפעילים אל הנער, שראה עד כמה הפעילים משתדלים לנחם אותו ולהקל עליו, ולאחר סיום השלושים הוא הודיע לפעיל הקרוב אליו כי גמר אומר לעזוב את הישיבה התיכונית ולעבור בזמן הבא לישיבה קדושה".

"הסיפור הזה מוכיח עד כמה אותו קשר עמוק שנזרע אי שם בשנות הלימודים בבית הספר פעל בסופו של דבר את פעולתו והשיב לב בנים לאביהן שבשמים", מציין הפעיל.

"לאחרונה, בתקופת הקורונה, הייתה הדבקה בישיבה, והבחור הזה חזר לביתו", ממשיך הפעיל לספר, "הייתה כאן נקודת משבר חזקה מאוד ושוב הפעילים נחלצו לעזרתו כשהם מדברים על ליבו ומשמרים אותו בישיבה הקדושה".

נציין כי גם בימים אלו בהם מושבתים הלימודים ברחבי הארץ, פעילי הקרן דואגים להמשיך ולשמר את הקשר הרוחני עם עשרות אלפי ילדי קרן ההסעות. פעילי הקרן עושים ימים כלילות אצל תלמידי כיתות ח' בבתי הספר של הקירוב הפזורים ברחבי הארץ המטרה לגרום לכמה שיותר נערים בוגרי הת"תים של החינוך העצמאי להמשיך בישיבות קדושות עם סיום הלימודים כאשר זו הערובה שהנער יגדל כבן תורה.

בנוסף, ממשיכים פעילי הקרן לשמור על קשר רציף וחם עם בני הישיבות - אותם ילדי קרן ההסעות עלו ונתעלו להיות בני ישיבות. גם כאן נצבים פעילי הקרן יד ביד עם הנערים שצועדים את הצעדים הראשונים בארץ לא זרועה, עבורם, ומחזקים אותם. במיוחד בתקופה זו של נגיף הקורונה שמשבית את הסדרים הרגילים, זקוקים הנערים הללו נותנים להם לתמיכה ולאח בוגר, שיחד איתו יוכלו לעבור בס"ד את הקשיים בדרך לצמוח בחצרות בית ה'.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!