הערכות נרחבת ב"קרן ההסעות" לפתיחת שנת הלימודים - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

הערכות נרחבת ב"קרן ההסעות" לפתיחת שנת הלימודים

הערכות נרחבת ב"קרן ההסעות" לפתיחת שנת הלימודים

הערכות נרחבת ב"קרן ההסעות" לפתיחת שנת הלימודים

"איך אפשר להגיד 'לא' לילדים שרוצים חינוך תורני?"

* קרוב ל-2,000 תלמידים חדשים מכל רחבי הארץ מצטרפים למערך ההסעות האדיר שהוקם ע"י מרנן גדולי ישראל זיע"א כדי שלא ישאר ילד יהודי אחד ללא מענה לחינוך תורני

שנת הלימודים החדשה נפתחת היום במאות מוסדות הקירוב של החינוך העצמאי הפזורים ברחבי הארץ. עשרות אלפי תלמידים עושים הבוקר את דרכם באמצעות אלפי האוטובוסים של "קרן ההסעות", מפתח ביתם אל בתי הספר והת"תים, גם מישובים מרוחקים ומבודדים. ב"ה השנה חל גידול מבורך בכמות התלמידים שהצטרפו לחינוך התורני שערי השדה. קרוב ל-2,000 תלמידים חדשים מכל רחבי הארץ מצטרפים למערך ההסעות האדיר שהוקם ע"י מרנן גדולי ישראל זיע"א כדי שלא ישאר ילד יהודי אחד ללא מענה לחינוך תורני.

"זוהי שנה לא פשוטה", אומר הרב מרדכי קרליץ יו"ר קרן ההסעות, "קשה לנו מאוד להתמודד עם תוספת הרכבים בגלל הקורונה. כמו כן, יש ב"ה גידול מבורך ואני מוצא את עצמי נבוך מאוד מול כל בקשה לאשר קווים חדשים. אנחנו חייבים להחליט האם לקחת עוד ילדים ולהסתכן בכך שכל המפעל יקרוס. מצד שני איך אפשר להגיד 'לא', לילדים שרוצים חינוך תורני? זה כבר חורג מדיני ממונות, זה דיני נפשות ממש. אין לי את היכולת להכריע בזה".

"אנחנו מנסים כל הזמן לסגור את הקצוות בתקופה המאתגרת הזאת. הפיצולים בכיתות יוצרים לנו בעיות קשות. גם כל הסיכומים של מנהלי ההסעות נעשים בשיחות טלפון ארוכות, כי אסור להפגש וזה גם מייצר עומס גדול על המערכת".

השנה לקחה קרן ההסעות על עצמה את ארגון ההסעות בישוב חוסן בצפון הארץ. ביישוב הצפוני הוקם תלמוד תורה חדש - 'אורחות תורה', עבור בני אברכים המכהנים כרבנים וכלי קודש בישובי הצפון, במסגרת ארגון הקירוב החשוב "איילת השחר". ההסעה אוספת את בני האברכים מ-15 ישובים בצפון הארץ, ובכך נותנת לאברכים את האפשרות לכהן בתפקידם ולחזק את היישובים תוך שהם יכולים בלב שקט להעניק לילדיהם חינוך תורני, ובמקביל לחזק קהילה שלמה.

כאמור, בשל הקורונה, ההסעות מתבצעות בכפוף להנחיות החדשות של משרד הבריאות שצמצמו את כמות הנוסעים בהסעות מה שהצריך את קרן ההסעות להגדיל את כמות האוטובוסים והמיניבוסים. על פי התקנות החדשות לא ניתן להסיע יותר מ-48 ילדים באוטובוס אחד מפני שהמקומות שמאחרי הנהג צריכים להיות פנויים. הדבר מקבל משנה תוקף ברכבי ההסעות הקטנים בהם ירד מספר הנוסעים המותרים מ-20 ל-16 בלבד מה שמייצר בעיות גדולות עבור קרן ההסעות.

"יש הסעות שבהם יש 18 ילדים, 19 ילדים. אנחנו נאלצים לראות כיצד להסתדר", אומרים בקרן ההסעות, "אנחנו לא רוצים להגיע למצב שנאלץ לקחת מוניות בשביל 3 ילדים, ואנחנו מנסים לרבע את המעגל ולפתור את הבעיות הללו שנוצרו בעקבות הקורונה. יש לנו עשרה קווים שאנחנו נאלצים לקחת עוד הסעה מה שמייקר מאוד את העלויות בצורה דרמטית".

בקרן ההסעות מוסיפים: "המנהלים ברחבי הארץ עומדים ומתחננים לעוד הסעות. 'הילדים האלה הולכים בסופו של דבר לישיבות', אמר לנו מנהל אחד מהצפון. עוד הסעה זה עוד שיעור בישיבה קטנה! איך אפשר לעמוד מנגד? לכן אנחנו יוצאים מגדרנו לנסות בכל דרך לייצר את המימון להסעות עבור ילדי עמך ישראל. כל ילד זה בית של תורה שיוקם בעז"ה".

ראשי הקרן מדגישים, כי ההיענות המבורכת של הציבור הרחב לקריאת הקודש של גדולי ומאור הדור שליט"א וההתגייסות הגדולה לאמץ ילד מילדי 'קרן ההסעות' משמשת כדלק והמוטיבציה העיקרית להפעלת מערך ההסעות האדיר.

בחודשים האחרונים פעלו ראשי הקרן באינטנסיביות להרכיב את מערך ההסעות באופן שלא יותיר אף ילד ללא הסעה למוסד תורני. מדובר במלאכה קשה ומורכבת הכרוכה בהתאמת חברות הסעה ליישובים מסוימים ומאמץ לכלול ילדים מיישובים מבודדים.

בקרן ההסעות יוצאים בימים אלו של פתיחת שנת הלימודים בקמפיין מיוחד "אל תגעו במשיחי", לאמץ את הילדים הטהורים ולסייע במימון הסעות מיוחדות אלו, הנחשבות להצלת נפשות רוחנית אמיתית.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!