טיפול ההמשך של "קרן ההסעות" הציל את שני האחים הקטנים - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

טיפול ההמשך של "קרן ההסעות" הציל את שני האחים הקטנים

בימים אלו פועלים רכזי של "קרן ההסעות" בכל בתי הספר של הקירוב בפריפריה לרשום את תלמידי כיתות ח' של קרן ההסעות להמשך לימודיהם בישיבות קדושות * במסגרת טיפול המשך עם אחד הנערים נחשף מקרה בו האחים עברו ללמוד בממ"ד. בפעילות מהירה של "קרן ההסעות" חזרו האחים ללמוד בחינוך התורני * "כשכ"כ מתאמצים להציל עוד נפש מישראל ולתת לה את החינוך היהודי התורני אז הקב"ה מזמן לנו עוד נפשות שנוכל להציל לגדל כיהודים יראים ושלמים"

"כאשר כ"כ מתאמצים לקרב את הילדים של הקב"ה לחינוך תורני רואים סייעתא דשמיא מיוחדת", כך מספר ליתד נאמן הרב משה וייס מרכזי השטח של פרויקט 'טיפול המשך' של "קרן ההסעות", בסיפור שכל כולו השגחה פרטית של הצלת שני ילדים והעברתם לחינוך תורני בעקבות טיפול ההמשך לאח הגדול הלומד ביש"ק.

פרויקט 'טיפול המשך' של "קרן ההסעות" נוסד והוקם ע"י רשכבה"ג מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן זצוק"ל שנושא חינוכם הטהור של ילדי ישראל עמד בראש מענייניו. לאחר שהתברר כי רק מעט מבוגרי תלמידי הקירוב ממשיכים בישיבות קדושות הוא הורה להקים את מערך טיפול ההמשך באומרו "אם לא נדאג להמשך גידולם וחינוכם בישיבות הקדושות, מה הועילו חכמים בתקנתם". במסגרת הפרויקט ממשיכים ללוות את הילדים שכבר סיימו את כיתה ח' בתלמוד התורה לישיבות קדושות, כאשר לכל לתלמיד מותאמת ישיבה לפי ערכו ובמקרים רבים גם מוצמד לו אברך חונך שיתן לו את הכלים להצליח בתלמודו ולראות ברכה בעמלו.

בימים אלו פועלים במרץ מאות הרכזים של קרן ההסעות במטרה להמשיך את הפעילות ולהשאיר את הילדים בעולמה של תורה גם לאחר סיום הלימודים בבתי הספר של הקירוב. הפעילים נתקלים לעיתים בקושי מול ההורים שתכננו לשלוח את הנערים לתיכונים או ישיבות תיכוניות ורק לאחר שפורסים בפניהם את התועלת המרובה שבשליחת הנער לישיבה קדושה כשהם נוכחים לראות בעיניהם את פירות החינוך התורני בשנים בהם הילד התחנך בבתי הספר של הקירוב אזי הם נעתרים.

כך, במסגרת טיפול ההמשך של הרב משה וייס מבאר שבע, עם נער שהמשיך לישיבה קדושה בירושלים, התוודע לכך ששני אחיו הקטנים שעברו דירה עזבו את בית הספר של הקירוב ועברו לבי"ס ממ"ד.

"מדובר במשפחה שילדיה עברו לבתי ספר הקירוב בזכות "קרן ההסעות". המשפחה עברה מירושלים להתגורר בעיר באר שבע לאחר שהאם נישאה בשנית", מספר הרב וייס. "אנחנו מלווים את הנער הגדול בהכוונתו לישיבה כולל מתן עזרה גם במהלך הלימודים שלו בישיבה בהצמדת אברך-חונך שמלווה אותו יום יום. במהלך השיחה עם הנער התברר לנו ששני אחיו שלמדו בירושלים בבתי ספר של הקירוב עברו ללמוד בבית ספר ממ"ד בבאר שבע, מכיוון שהאב החורג הסתפק בכך".

"כמובן שמותר לציין שכאשר ילדים במצב כזה רגיש עוברים לממ"ד כל העבודה שהשקענו במעבר לבתי ספר של הקירוב יורדת לטמיון. מייד יצרנו קשר עם המשפחה והסברנו להם על ההבדל הגדול שבין לימודים בממ"ד לבין בתי הספר של הקירוב. זהו תהליך מורכב כי הרבה הורים בהתחלה לא ממש מבינים את ההבדל. מבחינתם ממ"ד זה גם מקום דתי וזה מספק אותם".

"בסופו של יום ההורים רואים בעצמם את הפירות שמצמיח החינוך התורני האמיתי ולכן יש לנו את האוזן הקשבת אצלם. הם משתכנעים שאם הרכז אומר שיש הבדל משמעותי בין בית ספר ממ"ד לחינוך תורני אז כנראה הוא צודק. ולכן גם במקרה הזה הסברנו לאב כמה חשוב שהילדים ימשיכו באותו חינוך תורני כפי שהיו בירושלים, וכך הודות לשיתוף בפעולה בין "קרן ההסעות" לרכזי 'טיפול ההמשך' עברו הילדים ללמוד בבתי ספר של הקירוב בעיר באר שבע".

"אנחנו רואים ב"ה בחוש את סייעתא דשמיא של הקב"ה. כשכ"כ מתאמצים להציל עוד נפש מישראל ולתת לה את החינוך היהודי התורני אז הקב"ה מזמן לנו עוד נפשות שנוכל להציל לגדל כיהודים יראים ושלמים", מסכם הרב וייס בסיפוק.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!