למרות השלג: קווי "קרן ההסעות" פעלו אתמול כסדרן והביאו מאות תלמידים ללימודים בירושלים - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

למרות השלג: קווי "קרן ההסעות" פעלו אתמול כסדרן והביאו מאות תלמידים ללימודים בירושלים

למרות השלג: קווי "קרן ההסעות" פעלו אתמול כסדרן והביאו מאות תלמידים ללימודים בירושלים

ב"קרן ההסעות" הוחלט לעשות מאמצים רבים להפעיל את מערך ההסעות כסדרו גם בתנאי השלג, כדי שאף ילד לא יחמיץ יום לימודים בבתי הספר התורניים * מערך "קרן ההסעות" בירושלים כולל עשרות רבות של קוו הסעה היוצאים מכל שכונותיה של ירושלים וסביבותיה אל כ-10 בתי ספר תורניים של החינוך העצמאי בירושלים

למרות החששות: עשרות קווי ההסעה של "קרן ההסעות" בירושלים פעלו אתמול כסדרן בכל שכונותיה של העיר והביאו את מאות תלמידי הקירוב ללימודים בבתי הספר התורניים.

כזכור, השלג שירד בליל חמישי בירושלים וסביבותיה העלה חשש רב לגבי תפעול מערך ההסעות הגדול של "קרן ההסעות" בירושלים, זאת בשל הצירים שאולי יהיו חסומים ונהגים שיתקשו להגיע לכל מקום. בישיבת היערכות מיוחדת שהתקיימה במשרדי "קרן ההסעות" בירושלים, העלו המנהלים את כל הבעיות והאתגרים הצפויים בעקבות תנאי מזג האוויר, והוחלט לעשות מאמצים רבים להפעיל את מערך ההסעות כסדרו, כדי שאף ילד לא יחמיץ יום לימודים בבתי הספר התורניים.

יצוין, כי מערך "קרן ההסעות" בירושלים, כולל עשרות קוו הסעה היוצאים מכל שכונותיה של ירושלים וסביבותיה אל כ-10 בתי ספר תורניים של החינוך העצמאי בירושלים. עבור מאות התלמידים והתלמידות הנוסעים בקווי הסעה אלו, זו הדרך היחידה להגיע מידי בוקר משכונתם המרוחקת או מהישובים הסמוכים לירושלים אל בית הספר התורני כדי ללמוד תורה. במקרה וחלילה הסעות אלו לא יפעלו כסדרן, הם עלולים להישלח לבתי הספר הממלכתי שבשכונתם.

כך למשל, לבית הספר 'סנהדרין' שבמרכז העיר מגיעים מידי בוקר למעלה מ-230 ילדים בקווי הסעה מיוחדים מהשכונות המרוחקות מעלה אדומים וגבעת זאב. אל בית הספר התורני "שערי ציון" מגיעים למעלה מ-60 תלמידים מהיישובים כוכב יעקב, אדם ומעלה מכמש. אל בית הספר לבנות 'בית מרגלית' מגיעים כ-260 תלמידות משכונות ירושלים וכן מהישובים מבשרת ציון, אדם, ומעלה אדומים. חשוב לציין כי מרבים התלמידים מגיעים מבתים מתחזקים והלימודים בבית הספר התורני הם המקור היחיד שלהם לגדול בדרך התורה והמצוות.

מהסיבה הזו, עושים בקרן ההסעות מאמצים רבים בכל ימות השנה, כדי שמערך ההסעות האדיר המונה למעלה מ-1,000 קווי הסעות מידי בוקר ברחבי הארץ, יפעל כסדרו ללא שיבושים וללא הפרעות, גם בימי החורף הקשים ובמקומות המועדים לשיטפונות. היערכות חשובה זו נובעת מדבריו וצוואתו של האבא של קרן ההסעות, רשכבה"ג ראש הישיבה מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל שצווה והמריץ את ראשי הקרן לעשות ככל שביכולתם לא לוותר על שום ילד לחינוך תורני, כאשר ההסעות הן הבריח התיכון המחבר בין התלמידים לתלמודי התורה.

"אנחנו יודעים מה ערכו של כל יום למודים ומה הנזק חלילה כשילד נשאר בבית, ואנחנו פועלים להבטיח שאף ילד לא יחסיר יום לימודים אחד", אומרים בהנהלת הקרן ומוסיפים, "עבור הורים רבים, השיקול לשלוח ילד לנסיעה ארוכה תלוי בקיום הסעות סדירות גם במזג אוויר קשה, לכן הנושא חשוב מאד מבחינתנו".

ראש הקרן ממשיכים לפנות לציבור בקריאה להיענות לזעקתם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א "לאמץ ילד" ולהמשיך להחזיק את מערך ההסעות הגדול ובכך לזכות לנחת יהודי מכל יוצ"ח. לפרטים ותרומות ניתן לפנות למוקד ההתרמה: 1700-50-66-22 ת.ד. 257 בני ברק. או בהעברה לבנק הפועלים סניף 655 מס' ח-ן: 339991. ובזכות הסיוע והנתינה יזכו לכל אחד ואחד ל"אם אתה משמח את שלי – אני משמח את שלך".

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!