קורת רוח רבה מהעלייה הגדולה במספר תלמידי "קרן ההסעות" - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

קורת רוח רבה מהעלייה הגדולה במספר תלמידי "קרן ההסעות"

מאות רבות של תלמידים מבתים מתחזקים, מסיימי כיתות ח' בביה"ס התורניים בערי השדה המשיכו השנה לישיבות הקדושות בעידוד והכוונת חונכי "קרן ההסעות" * קורת רוח רבה מהצלחת פרויקט "הכוונה לישיבות וטיפול המשך" שייסד רשכבה"ג מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל * רבים נענים לקריאת גדולי הדור שליט"א ונרתמים לאמץ ילד מילדי קרן ההסעות כדי להבטיח את חינוכו הטהור

ודיברת בם: עם פתיחת זמן אלול בישיבות הק' מסכמים ראשי ארגון "קרן ההסעות" בסיפוק רב את ההצלחה המרשימה של פרויקט 'הכוונה לישיבות וטיפול המשך' שנעשתה במאות כיתות בבתי הספר התורניים, נוכח העלייה המשמעותית שנרשמה השנה בקרב התלמידים מסיימי כיתות ח' שהמשיכו לישיבות קדושות. מדובר במאות ילדים מבתים מתחזקים שקיבלו את חינוכם הטהור בזכות "קרן ההסעות" וכעת הפכו בס"ד לתלמידי ישיבה קדושה מן המניין.

כזכור, כבר לפני כמה שנים הורה רשכבה"ג מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל לראשי "קרן ההסעות" האמונים על הסעת עשרות אלפי ילדים מערי השדה לבתי הספר של "החינוך העצמאי", להקדיש מאמץ מיוחד בתלמידים מסיימי כיתות ח', לדאוג שימשיכו הלאה לישיבות הקדושות, שאל"כ מה הועילו חכמים בתקנתם. ואכן, בהוראתו הוקם מערך "הכוונה לישיבות וטיפול המשך" בניהולו של הרב יעקב מויאל, המפעיל מאות אברכים וחונכים ברחבי הארץ, המלווים את התלמידים לאורך כל הדרך בהתאמת הישיבה הנכונה להם והמשך לימודם בישיבה.

מדובר בפעילות מורכבת, הכוללת מאמצים רבים מול התלמידים והוריהם וכן מול הישיבות כדי להתאים לנערים את המסגרת הטובה ביותר עבורם. ואכן, כבר היום ניתן לראות את הפירות הברוכים, את אלפי הנערים בוגרי "קרן ההסעות" החובשים את ספסלי הישיבות הטובות ביותר ומתעלים בתורה. יצוין, כי פעילות הרכזים לא מסתיימת ברישום התלמידים אלא בדאגה בשטח שיגיעו לישיבות ויתאקלמו כהלכה.

בימים אלו סיימו הפעילים מבצע מיוחד בכל הארץ שנועד לבדוק ולוודא שכל התלמידים שנרשמו אכן הגיעו לישיבות ופתחו את השנה במקום לימודם החדש. במקרים בהם התלמידים לא הופיעו בשל קשיים כאלה ואחרים, הגיעו הפעילים לבתיהם וסייעו להם בכל הדרוש עד להגעתם לישיבה ואף בתוך הישיבה. מטרת המבצע - שלא יישאר אף ילד בבית. לשם כך נפתח מוקד טלפוני מיוחד שהיה מחובר לכלל הפעילים ברחבי הארץ, וכל בעיה שהתגלתה הופנתה אל הרכז האזורי שטיפל בה במהירות ובמסירות. התוצאה המבורכת: כל התלמידים ללא יוצא מן הכלל הגיעו לישיבותיהם והתחילו את שנת הלימודים ברגל ימין.

יו"ר קרן ההסעות הרב מרדכי קרליץ אומר, כי העלייה במספר הממשיכים לישיבות קדושות נזקפת לפעילות החשובה של פרויקט ההכוונה וטיפול המשך: "אנחנו מעסיקים כמאה אברכים בפרויקט זה, חלקם מגיעים פעם בשבוע לתלמידי כיתות ח' כדי למסור להם 'חבורה' ישיבתית ולהכניס בהם גישמאק בלימוד ובאמת רואים את ה'ריתחא דאורייתא' שזה מכניס בתלמידים. האברכים נמצאים בקשר אישי עם התלמידים, מאדירים אצלם את מושג הישיבה ומכוונים אותם למסגרת המתאימה להם. כמו כן, הם מלווים אותם כמה שנים בתוך הישיבות בקשיי התאקלמות ובכל הצרכים כדי להבטיח את הישארותם במסגרת".

הרב קרליץ מוסיף, כי "פעילות קודש זו בלמה משמעותית את בעיית הנשירות ואנחנו רואים סיעתא דישמיא גדולה. ישנם בתי ספר שבעבר שלחו רק תלמידים בודדים לישיבות והשנה אנחנו רואים שרוב תלמידיהם בס"ד ממשיכים בישיבות, כמו בעכו, נהריה ובמקומות נוספים. זאת ועוד, היו בתי ספר כמו ב'יחד' בת"א ואחרים, באוכלוסיית הורים שלא העלתה על דעתה לשלוח את הילדים לישיבות, והנה גם בהם, ברוך ה', ישנם תלמידים רבים שממשיכים השנה לישיבות".

בימים אלה יצאו מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א בקריאת קודש לציבור יראי ה' להירתם ולאמץ ילד ל"קרן ההסעות" בשל משא העול הכספי הכבד הרובץ על שכמם בהצלת אלפי ילדי ישראל מחינוך כפרני חלילה. לפרטים ותרומות ניתן לפנות למוקד ההתרמה: 1700-50-66-22 ת.ד. 257 בני ברק. או בהעברה לבנק הפועלים סניף 655 מס' ח-ן: 339991. ובזכות הסיוע והנתינה יזכו לכל אחד ואחד ל"אם אתה משמח את שלי – אני משמח את שלך".

הפעילים עברו כעת בכל הישיבות שאף ילד לא יישאר בבבית, עבודה רצינית. מי הגיע. הגיע אליו הביתה. דאגו לשבץ את כולם. שלא יהיה ילד אחד שיישאר בבית. נפתח קו מיוחד להורים מגיע לרכז הראשי

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!