בהתרוממות רוח לכבודה של תורה תלמידי "קרן ההסעות" מת"ת 'נתיבות משה' נהריה ערכו סיומי מסכתות במעונו של רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

בהתרוממות רוח לכבודה של תורה תלמידי "קרן ההסעות" מת"ת 'נתיבות משה' נהריה ערכו סיומי מסכתות במעונו של רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א

בהתרוממות רוח לכבודה של תורה תלמידי "קרן ההסעות" מת"ת 'נתיבות משה' נהריה ערכו סיומי מסכתות במעונו של רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א

ותלמודו בידו: התרגשות רבה נרשמה בשבוע שעבר, עת עלו תלמידי החמד של "קרן ההסעות" שע"י החינוה"ע מת"ת 'נתיבות משה' בנהריה למעונו של רשכבה"ג מרן שר התורה הגאון הגדול רבי חיים קנייבסקי שליט"א בבני ברק, לערוך מעמדות סיום מסכתות ולהתברך לקראת עלייתם לישיבות הקדושות בשנה הבאה.

מדובר בתלמידים מסיימי כיתות ח', בנים למשפחות מתחזקות מצפון הארץ, שלולא ההסעות שהביאו אותם מידי יום מיישוביהם המרוחקים לבית הספר התורני, לא היו זוכים לחיי תורה. בס"ד, בזכות מערך ההסעות הם התעלו בלימודי הקודש במשך שנות לימודיהם בת"ת, והנה כעת הם מסיימים את כיתות ח' בהישגים גדולים, וחלקם אף הצליחו לסיים מסכתות שלמות. רוב רובם של התלמידים ממשיכים בשנה הבאה בישיבות קדושות מובחרות אליהן כוונו ע"י חונכי פרויקט טיפול המשך של קרן ההסעות, המלווים את התלמידים בכיתות ח' וממשיכים ללוות את הבוגרים גם במהלך לימודיהם בישיבות.

לרגל השמחה הגדולה של סיום שנה"ל בת"ת ועלייתם לישיבות, הגיעו תלמידי הת"ת מנהריה למעונו של מרן שר התורה שליט"א, יחד עם המחנך הרב חיים טרבלסי ומנהל פרויקט טיפול המשך הרב יעקב מויאל. בחרדת קודש נכנסו התלמידים אל הקודש פנימה וזכו למאור פנים ולחביבות נדירה.

מרן שליט"א התרגש מילדי "קרן ההסעות" הזכים ומפירות עמלם, וביותר התרגש כאשר מספר ילדים ביקשו לערוך סיומי מסכתות במעונו, ולאחר הסכמתו לערוך את סיומי המסכתות אף ביקש שיביאו לפניו את 'יין הסיומים' המיוחד עמו נוהג הוא לערוך את סיום הש"ס בכל שנה.

התלמידים שסיימו מסכת ערכו את מעמד ה'סיום' ולאחר מכן חילק להם מרן שר התורה שליט"א מיין הסיומים ושתה עמם 'לחיים'. מרן שליט"א ברך בחום את התלמידים שיזכו לגדול בתורה ובמעשים טובים ויצליחו בלימודיהם בשנה הבאה בישיבות הקדושות.

התלמידים עזבו את מעונו של שר התורה שליט"א אפופי הוד והתרגשות. לאחר מכן ביקרו התלמידים אף במעונם של הגאון הגדול רבי משה הילל הירש שליט"א ראש ישיבת סלבודקה וכן של הגאון הגדול רבי שרגא שטיינמן שליט"א ראש ישיבת "אורחות תורה" ובנו של רשכבה"ג מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, אביהם הרוחני של ילדי "קרן ההסעות".

בהמשך נסעו התלמידים לירושלים וביקרו במעונו של הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א ראש ישיבת עטרת ישראל וכו' וכן אצל הראשל"צ הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א. הרבנים הגאונים שיבחו אותם על הישגיהם המרשימים בלימודי הגמרא וברכו אותם שימשיכו לעשות חיל בישיבות הקדושות ויזכו לגדול לשם ולתפארת.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!