אלפי ילדי "קרן ההסעות" ערכו 'אפיית מצות' ו'סדרי פסח' בבתי הספר התורניים - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

אלפי ילדי "קרן ההסעות" ערכו 'אפיית מצות' ו'סדרי פסח' בבתי הספר התורניים

אלפי ילדי "קרן ההסעות" ערכו 'אפיית מצות' ו'סדרי פסח' בבתי הספר התורניים

את פתח לו: מחזות מרגשים נרשמו השבוע בבתי הספר התורניים של החינוך העצמאי, כאשר אלפי ילדי "קרן ההסעות" חוו השבוע את תהליך אפיית מצות לפסח באופן מוחשי, במטרה להכניסם לאווירת הפסח מתוך לימוד המצוות וחדוות החג.

לצורך כך, הפכו הכיתות למעין "מאפיית מצות" מדומה, כאשר התלמידים הולבשו בסינרים ובכובעים לבנים, בידיהם בצק ומערוך ובחזית הכיתה הוצב ה'תנור' לאפיית המצות. היה זה מראה מלבב לראות את אלפי ילדי הקירוב הזכים מכינים את המצות בעצמם, תוך כדי לימוד הלכות האפייה, על אופן הכנסת המצה ורידודה, על מהירות הכנתה שלא תחמיץ. 'אפיית המצות' לוותה בשירי 'מה נשתנה' ושירים נוספים מתוך ההגדה.

בבתי ספר רבים אף נערכו בכיתות סדרי פסח מיוחדים בבתי הספר, הכוללים את כל מצוות הלילה. על שולחנות ערוכים דימו צוות המורים בפני התלמידים את שולחן ליל הסדר ובו הקערה, המצות, המרור ועוד, והסבירו לילדים את מצוות החג וטעמה של כל מצווה.

מדובר באלפי ילדי הקירוב של "קרן ההסעות" שחלקם הגדול מגיע מבתים שעדיין לא שומרים תורה ומצוות ויתכן שלא יזכו לראות ליל סדר כהלכתו. ילדים אלו, שזכו לחינוך תורני בזכות ההסעה המביאה אותם בכל בוקר מעשרות ישובים מרוחקים אל בית הספר התורני, כמהים לחיות חיים של תורה ומצוות ומתמודדים עם אתגרים לא פשוטים בבית.

מרגש עד דמעות היה לראות את ילדי החמד יושבים כל אחד לפני קערת ליל סדר משלו וכולם שרים "מה נשתנה" בצוותא ושירים נוספים מההגדה של פסח. ניכר היה על פני הילדים את תשוקתם לקיים את חג הפסח כהלכתו, כפי שלמדו בבית הספר התורני.

ראשי "קרן ההסעות" אמרו, כי פעילות זו של סדר פסח ושאר פעילויות תורניות הנעשות בבתי הספר התורניים, מחוללות מהפכה רוחנית גם בתוך הבית, כאשר יותר ויותר הורים מושפעים מהערכים היהודיים שילדיהם מביאים הביתה ומשנים את אורח חייהם.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!