רכזי פרויקט טיפול המשך מספרים על המאמצים לרישום תלמידי הקירוב לישיבות - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

רכזי פרויקט טיפול המשך מספרים על המאמצים לרישום תלמידי הקירוב לישיבות

רכזי פרויקט טיפול המשך מספרים על המאמצים לרישום תלמידי הקירוב לישיבות

 

"מדובר במאות נערים שלולא 'קרן ההסעות' לא היו מגיעים לישיבות קדושות"

בימים אלה פועלים רכזי 'קרן ההסעות' בכל בתיה"ס הקירוב בערי הפריפריה לרשום את תלמידי כיתות ח' של 'קרן ההסעות' להמשך לימודיהם בישיבות קדושות * התלמידים שזכו לחינוך תורני בזכות ההסעה הסדירה ימשיכו בס"ד לגדול בחממה של תורה גם בשנה הבאה * "זו פעילות מאומצת הנעשית מול ההורים והתלמידים כדי לשכנע שהמסגרת הישיבתית היא המתאימה להם", אומרים הרכזים

מחיל אל חיל: "קשה להפריז בפעילות ההצלה הרוחנית הזו", אומרים רכזי פעילי פרויקט טיפול המשך של "קרן ההסעות", "אנחנו מתמודדים עם קשיים רבים מול ההורים והתלמידים ואף מול מנהלי הישיבות כדי לשכנע ולהצליח לרשום את התלמידים מסיימי כיתות ח' לישיבה הקדושה המתאימה להם".

בימים אלו, בשיא עונת הרישום לישיבות, פועלים במרץ מאות הרכזים בקרב בתי הספר הקירוב של 'החינוך העצמאי' ברחבי הארץ, כדי לקצור את פירות ההשקעה הגדולה. מדובר במאות ילדי 'קרן ההסעות' אשר זכו לחינוך תורני בזכות ההסעה שהביאה אותם מידי יום לבית הספר התורני, וכעת לקראת סיום לימודיהם בבתי הספר, נוצר הצורך לוודא כי הם ימשיכו גם בשנה הבאה ללמוד בעולמה של תורה. לא קלה היא המלאכה, בייחוד מול הורים רבים בערי הפריפריה שחלקם התכוונו לשלוח את בניהם לישיבות תיכוניות.

"קח לדוגמה את דימונה", מספר אחד הפעילים, "היו שם תלמידים רבים שכבר נרשמו לישיבות תיכוניות. עשינו עבודה קשה בשכנוע ההורים, והסברנו להם שהדבר הטוב היותר עבור בניהם הוא ישיבה קדושה. במקביל היינו צריכים לאתר מסגרת ישיבתית מתאימה לכל תלמיד ואף לדבר עם ראשי הישיבות שייאותו לקבלם. זו משימה לא פשוטה אבל בס"ד הצלחנו בה. אפשר לומר בוודאות, שלולא קרן ההסעות - נערים רבים אלו לא היו מגיעים לישיבה קדושה".

הרב יעקב מויאל, מנהל פרויקט טיפול המשך של קרן ההסעות אומר, כי הם מכוונים מטרה לא להחמיץ שום תלמיד. "באמצעות עשרות הרכזים אנחנו עוברים בכל בתי הספר בארץ, עוברים על השמות של כל התלמידים מול המנהל ומוודאים שכל אחד מסודר בישיבה. גם בהמשך השנה, בקיץ, אנחנו מוודאים שכל אלו שנרשמו אכן מתכוונים להגיע וללמוד בישיבות".

המאמצים להשאיר את התלמידים בעולמה של תורה כוללים פעולות רבות הנמשכות לאורך כל השנה, כולל בקרב אלו שכבר נרשמו לישיבות קדושות. במסגרת זו עורכים הפעילים 'ימי ישיבה' – סיורים מיוחדים של התלמידים בישיבות השונות בהם הם נחשפים להווי הישיבה ולסדרי הלימוד ומכינים את עצמם ללימודים בשנה הבאה. כמו כן, בימים אלו זוכים התלמידים להיכנס למעונם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א ולהתברך מפיהם על בחירתם לגדול ולצמוח בתורה וביראה.

בנוסף, לקראת סיום זמן חורף בישיבות, מלווים החונכים בימים אלה את תלמידי שיעור א' בישיבות, בוגרי 'קרן ההסעות', בכתיבת החבורה הראשונה שלהם בסוגיה. הם מלמדים אותם כיצד ניגשים לכתיבת המאמר ויוצרים יצירה תורנית מיוחדת. הנערים כותבים את ה'חבורה' בהתרגשות רבה וניכרת על פניהם הכמיהה לגדול כבן עליה. החבורות של הנערים יוצגו בקרוב בכנס חבורות מיוחד שיתקיים אי"ה לקראת חג הפורים בהשתתפות, גדולי התורה שליט"א, מנהלי ורכזי 'קרן ההסעות' וחלק מהורי התלמידים.

פרויקט טיפול ההמשך של "קרן ההסעות" נוסד והוקם ע"י רשכבה"ג מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א שנושא חינוכם הטהור של ילדי ישראל הדיר שינה מעיניו. כזכור, לפני כ-5 שנים, אך מעטים מבוגרי תלמידי הקירוב היו ממשיכים לישיבות קדושות. מצב זה הביא את מרן זצוק"ל לקרוא לראשי הארגון ולהורות להם להקים מיד את מערך טיפול ההמשך, המהווה הצלה רוחנית חיונית לאלפי תלמידי הקירוב, וקצירת פירות ההשקעה הגדולה שנעשית בהבאתם למוסדות תורניים. "אם לא נדאג להמשך גידולם וחינוכם בישיבות הק', מה הועילו חכמים בתקנתם", אמר מרן זצוק"ל.

ואכן, בהוראתו ובעידודו הוקם מערך טיפול ההמשך הקוצר פירות הילולים מידי שנה ורואה ברכה בעמלו.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!