"ובלכתך בדרך": הכרת טובה של ילדי קרן ההסעות ל'אבא' הרוחני של הארגון - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

"ובלכתך בדרך": הכרת טובה של ילדי קרן ההסעות ל'אבא' הרוחני של הארגון

"ובלכתך בדרך": הכרת טובה של ילדי קרן ההסעות ל'אבא' הרוחני של הארגון

אלפי ילדי 'קרן ההסעות' פתחו במבצע לימוד משניות בהסעה לע"נ מרן ראש הישיבה זצוק"ל

 

אלפי ילדי 'קרן ההסעות' פתחו במבצע לימוד משניות בהסעה לע"נ מרן ראש הישיבה זצוק"ל

אלפי התלמידים למדו על דמותו הטמירה של גדול הדור זצוק"ל אשר מסר את נפשו לחינוכם הטהור ועל דאגתו העמוקה והתמידית לארגון ההסעות שבלעדיו היו נשלחים לחינוך כפרני חלילה * כאות הכרת טובה החלו התלמידים לנצל את זמן ההסעה ללימוד פרקי משניות והתלמידות לאמירת פרקי תהילים לע"נ הטהורה

הכרת טובה: אלפי ילדי 'קרן ההסעות' ברחבי הארץ פתחו בשבוע האחרון במבצע לימוד מיוחד לע"נ הטהורה של רשכבה"ג מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל שהסתלק לבית עולמו. במסגרת המבצע "ובלכתך בדרך" החליטו התלמידים לנצל את זמן ההסעה בדרכם לבית הספר ובחזרה ללימוד פרקי משניות. נודע, כי בכמה מקומות בעידוד המלמדים והמחנכים, התלמידים חילקו בניהם את ששה סדרי משנה במטרה לסיים את כל ששה הסדרים בתוך זמן קצר.

לימוד המשניות נערך ברוח צוואתו של מרן זצוק"ל כפי שכתב: "אבקש שכל מי שרוצה בטובתי ילמוד כל יום פרק אחד משניות עד גמר י"ב חודש, והבנות יאמרו כל יום עשרה פרקי תהילים, גם בשבת ויום טוב". לאור זאת, אלפי תלמידות 'קרן ההסעות' פתחו אף הן במבצע אמירת תהילים בזמן הנסיעה לביה"ס לע"נ הטהורה. מדובר בעשרה פרקי תהילים שנבחרו ע"י שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א.

יצוין, כי בשבועיים האחרונים נערכה תכנית למידה מיוחדת בבתי הספר של החינוך העצמאי אודות דמותו הטמירה של גדול הדור זצוק"ל, אשר הותיר את עם ישראל כולו בתחושת אבל כבדה ובחלל גדול. המחנכים ציינו בפני התלמידים את מסירות נפשו של מרן זצוק"ל לחינוכם הטהור, ובייחוד את דאגתו הגדולה בנושא המשך קיום ההסעות שלהם לבית הספר, שהם המניע הגדול לבואם של עשרות אלפי ילדים מערי השדה לבית הספר התורניים. "בכל הזדמנות דיבר והדגיש את חשיבות הדאגה לעתיד הרוחני שלכם ושל עשרות אלפי ילדים נוספים, והמריץ את ראשי ארגון קרן ההסעות להמשיך לדאוג להמשכיות ההסעות חרף הקשיים הכלכליים הכבדים", אמרו המחנכים לתלמידים.

המחנכים הדגישו בפני התלמידים, כי מרן ראש הישיבה זצוק"ל היה למעשה ה'אבא' של הארגון ואביהם הרוחני של עשרות אלפי הילדים הרבים שהתחנכו שזכו לחינוך יהודי בזכות 'קרן ההסעות', המביא אותם ממקום מגוריהם המרוחקים, ושבלעדיו בוודאי שהיו נשלחים לחינוך כפרני חלילה. "הוא ביקש תמיד שהילדים יבואו אליו כי הרגיש האבא שלהם, וכמה הוא שמח כשהילדים באו למעונו", אמרו המחנכים. יצוין, כי רבים מהילדים זוכרים היטב את השתתפותו הקבועה של מרן זצוק"ל במעמד "תשועה גדולה" שהיה נערך בחנוכה בבני ברק בהשתתפות אלפי ילדי קרן ההסעות מכל רחבי הארץ.

התלמידים הנרגשים שמעו את הדברים בהתפעלות רבה וחשו כי איבדו אבא רוחני שדאג להם בכל ליבו ומאודו, ושחלק גדול מעולמם הרוחני הוא בזכותו. כאות הכרת טובה לפועלו עבורם ובעצת המלמדים, החליטו התלמידים לפתוח במבצע "ובלכתך בדרך" – לימוד משניות לע"נ הטהורה בזמן הנסיעה לבית הספר.

"לימוד המשניות דווקא בהסעה מבטאת את הכרת הטוב שלנו לארגון ההסעות שבראשו הוא עמד, אשר בעזרתו אנחנו זוכים להגיע מידי בוקר לבית הספר התורני וללמוד תורה. אמרו התלמידים", הסבירו כמה תלמידים, "חשוב לנו לנצל את זמן הנסיעה המתבזבז בדרך כלל בדברים בטלים ללימוד משניות לעילוי נשמתו. על ידי לימוד זה נזכה לגדול בתורה ולצמוח כתלמידי חכמים כשאיפתו הטהורה, והוא בשמים ימשיך לפעול עבורנו ועבור הארגון הקדוש".

יצוין, כי בקרב מנהלי בתי הספר של החינוך העצמאי עוד מהדהדת קריאתו וזעקתו של מרן זצוק"ל, כפי שנאמרו באחד מהכינוסים למנהלים: "כל אחד שכאן יודע את המצב הכללי הקשה של החינוך העצמאי שנמצא בסכנה, ח"ו אם לא יהי' את החינוך העצמאי הרי ח"ו זה סכנה על כל החינוך החרדי, אוי ואבוי, הקב"ה ירחם ע"ז, אבל אנחנו צריכים לעזור כדי שחלילה לא יקרוס החינוך החרדי, והקב"ה יעזור שנזכה לראות את כל הילדים לתפארת בישראל, ת"ח - מאן מלכי רבנן, והקב"ה יעזור שנזכה לראות בשוב ד' שבות ציון היינו כחולמים, אז ימלא שחוק פינו,  ופירושו שאחרי שנזכה לזה אז ימלא שחוק פינו ולשונינו רנה והקב"ה יעזור שנזכה לזה, ויהי' קידוש ה' גדול כמו שהקב"ה רוצה מכל כלל ישראל".

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!