"להשכיחם תורתך" – כך מנצחים עשרות אלפי ילדי "קרן ההסעות" את גזרות יוון מידי יום - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

"להשכיחם תורתך" – כך מנצחים עשרות אלפי ילדי "קרן ההסעות" את גזרות יוון מידי יום

"להשכיחם תורתך" – כך מנצחים עשרות אלפי ילדי "קרן ההסעות" את גזרות יוון מידי יום

נס חנוכה הפרטי של 23,253 ילדי ישראל

"נס! אין לי מילה אחרת להגיד את מה שחוללתם בבן שלי ובבית שלנו כולו", כותבת בהתרגשות ממושב ישרש, אמא לתלמיד בכיתה ו' בביה"ס התורני ביבנה, "אני מביטה על הבן שלי ולא מאמינה איזה מהפך רוחני הוא עבר, גם בחיצוניות וגם בפנימיות" * כמוהו ישנם עוד עשרות אלפי ילדים מערי השדה, שעל פי דרך הטבע לא היו יכולים להגיע מיישובם המרוחק לבית הספר התורני * עבורם – 'קרן ההסעות' הוא הנס הפרטי המתרחש מידי יום ומחולל פלאים * על הניסים

הם עמדו השבוע בחצי גורם עגולה מול החנוכייה המוכספת שבחלון הכיתה ועיניהם נצנצו בהתרגשות. המורה קרא בהטעמה את מילות הברכה והילדים עקבו אחר שלהבות האש העולות מהנרות. אחר כך הם שמעו את פרטי הנס הגדול שהיה פה, על ניצחונם הפלאי של המכבים המעטים מול היוונים הרבים, ועל פך השמן הטהור שנותר מול כל הסיכויים, ממנו הדליקו שמונה ימים.

הם עמדו שם בכיפות צבעוניות, בציציות המשתפלות מתחת לבגדיהם, והתפעמו מהניצחון הניסי שהעם היהודי מקפיד לזכור ולהנציח במשך דורות. ניצחון האור על החושך, ניצחון הנשמה היהודית על ניסיונות הכפירה והניתוק. הם, ילדי הקירוב של 'קרן ההסעות' ועוד אלפי ילדים כמותם, יציינו גם את נס החנוכה הפרטי שלהם. הנס המופלא שאפשר את הוצאתם מהמסגרת החילונית בה הם גדלו והבאתם לחינוך יהודי וערכי - לעיתים ממרחק של יותר מחצי שעה נסיעה ממקום מגוריהם. 

"להשכיחם תורתך", מסביר להם המורה, "זה מה שביקשה מלכות יוון הרשעה לגזור על עם ישראל, "לנתק את העם היהודי מבוראו ומתורתו, אבל העם היהודי גבר עליו והוכיח שהוא נצחי". הילדים בולעים בצמא את הדברים, וספק רב אם הם מבינים לעומק, עד כמה הם עצמם חלק מנס תקומתו הרוחנית של העם היהודי בתקופה חשוכה ומנותקת זו.

יחד עם סיפור נסי החנוכה, האזינו הילדים בשקיקה לדברים הנרגשים אודות דמותו הטמירה של גדול הדור שהסתלק מעמנו בשבוע שעבר, רשכבה"ג מרן ראש הישיבה זצוק"ל. "אולי לא זכיתם להכירו אישית, אבל האדם הזה מסר את נפשו עבורכם", הסבירו המלמדים לתלמידים, "נושא ההסעות שלכם לבית הספר היו אחד הדברים שעמדו בראש דאגותיו. בכל הזדמנות דיבר והדגיש את חשיבות הנושא עבור העתיד הרוחני שלכם ושל עשרות אלפי ילדים נוספים, והמריץ כל העת את ראשי ארגון קרן ההסעות להמשיך לדאוג להמשכיות ההסעות חרף הקשיים הכלכליים הכבדים".

"תחושות האבל והיתמות מקיפות את כל עם ישראל" אמרו המלמדים וסיפרו על ההלוויה הגדולה שנערכה בשבוע שעבר ועל צוואתו המהדהדת שחשפה טפח מאישיותו הגדולה והצנועה. "אין ספק כי חלק גדול מהנס הרוחני הגדול שארע לכם, בהיותכם לומדים תורה בבית ספר תורני - הוא בזכות פועלו של מרן זצוק"ל", אמרו.

"הילד נולד מחדש"

"נס! אין לי מילה אחרת להגיד את מה שחוללתם בבן שלי ובבית שלנו כולו", כותבת בהתרגשות מ. אמא לסער, תלמיד בבית הספר 'סיני' ביבנה, "אני מביטה על הבן שלי ולא מאמינה איזה מהפך אדיר הוא עבר, גם בחיצוניות וגם בפנימיות. המראה שלו התעדן, ההתנהגות שלו השתפרה פלאים, הוא כבר יודע מסכת משניות בעל פה ומלמד אותנו בכל שבת הלכות שונות. כשאני משווה אותו לילדים אחרים בני גילו הלומדים בביה"ס הממלכתי, אני מרגישה שהילד שלי נולד מחדש. כל זה לא היה קורה לולי ההסעה שלכם..".

צריך להבין את הרקע שמאחורי המילים הנרגשות. סער הוא ילד ממשפחה מתחזקת המתגורר במושב ישרש. על פי דרך הטבע, הוא אמור היה להישלח כמו שאר חבריו לבית הספר החילוני שביישובו, ולא לדעת כמעט מאומה על תורה ומצוות. מה היה משכנע את הוריו להוציאו מהמסגרת המוכרת ולשלוח אותו בכל בוקר לנסיעה של חצי שעה, אל בית ספר תורני של החינוך העצמאי שבעיר יבנה? הוריו אמנם רוצים שבנם יקבל חינוך יהודי, אבל בהיעדר תחבורה סדירה מיישובם לבית הספר התורני הדבר נראה תלוש מהמציאות. אין להם אפשרות להסיע אותו בעצמם מידי בוקר ולהחזירו ולכאורה, על פניו, אין דרך להציל את בנם מחינוך כפרני.

ה'נס' הגדול שאירע לסער ולהוריו, היא ההסעה המיוחדת של "קרן ההסעות" המגיעה בכל בוקר עד פתח ביתו שבמושב ישרש ומסיעה אותו לבית הספר התורני ביבנה ובחזרה. אלו גלגלי ההצלה הפלאיים והיחידים של עתידו הרוחני. סער גדל היום בחממה יהודית, רוכש ידיעות נרחבות בתורה ובמשנה, מתעלה במידות ובצוות, ובבוא היום אף ימשיך לישיבה קדושה ויגדל כתלמיד חכם בישראל. הנר הרוחני שלו דולק ומאיר מול כל החושך שמסביב. עוד נשמה יהודית שרשמה ניצחון על היוונים.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!